Hangi rapor ne anlatıyor?

Şu anda sitede (sihirlidefter.com) geleceğe ilişkin raporlar şunlar:

Öncelikle sık sık kullandığım transit ne demek, onu bir kez daha açıklayayım: İlk olarak program, sizin doğum anınıza ilişkin haritayı hesaplar. Yani hangi planet hangi burçta, açıda ve evde, onları hesaplar ve tabloda tutar. Bu işlem siz sisteme kayıt olduğunuz an yapılır. Sonra bir değişiklik yaparsanız (örneğin doğum zamanınızı değiştirirseniz) bu değerler yeniden hesaplanır ve düzeltilir. Bu durumda her bir planetin (ve bazı özel noktaların) doğum anınızdaki yerini biliyoruz. Bunlara natal pozisyon adını veriyoruz.

Gökyüzünde hareket eden gök cisimleri (planetler, meteoridler..vs), işte bu natal pozisyonlar ile açılar yaparlar. Bunlara transit (geçiş) adını veriyoruz. Aynı zamanda bu gök cisimleri, natal haritamızdaki evlerden (toplam 12 ev var) de geçmekteler.


1- Bu gün

Bu raporda sık değişen transitler ve ev geçişleri yer alıyor. En hızlı hareket eden Ay olduğu için, transitleri ve ev geçişleri sıklıkla değişir. Aslında gelecek tahmini yapılırken Ay’ın transitlerine bakılmaz, çünkü dramatik etkiler yaratmaz. Bununla birlikte insanın duygusal durumunu yansıtması açısından bir değeri olduğunu da düşünüyorum. Okuyun ve siz karar verin

Diğer hızlı hareket eden planetler Merkür, Venüs ve Mars’dır. Dolayısıyla bu planetlerin de transitleri bu raporda yer alıyor. Etkileri bir kaç gün sürecektir.

2- Bu dönem

Jüpiter ve Satürn transitleri daha uzun sürer ve daha etkilidir. Özellikle Satürn transitlerine dikkat etmek gerekir. Normalde 2-4 hafta civarında etkili olsalar da bazen, geri hareket yaparlarsa çok daha uzun süre etkili olabilirler.

Bu arada geri hareketi açıklayayım: Hiç bir planet yörüngesinde geri geri gitmez tabi ki, sadece dünya’dan öyle görünürler. Unutmayın ki hepimiz Güneş’in etrafında dönüyoruz.

3- Arka plan

Bu raporda, Uranüs, Neptün ve Plüto transitleri yer alır. Etkileri oldukça uzun bir zamana yayılır. Dolayısıyla sürekli aynı şeyleri okumaktan sıkılan insanlar, bir süre sonra bu rapora bakmaz olurlar.

Evet biliyorum, hep aynı şeyler yazıyor, sıkıldık diyeceksiniz. Bu sık sık dile getirilir, bu rapora giriş sıklığından da anlıyorum zaten. Fakat size önemli bir şey söyleyeyim: Okumak başka şeydir, bu metinler ile etrafınızdaki atmosfer ve olan biten olaylar arasında ilinti kurmak başka. Bunu yapabilmek için metinlerde yazılanlar ve olup bitenler üzerinde ciddi olarak düşünmek gerekir. Bu kısımda anlatılanlar aslında arka planda çalışan, anlaması zor, günlük olaylarla bağ kurması zor etkilerdir. Fakat çok önemlidirler. Ama hep göz ardı edilirler ve kıymetleri aylar-yıllar sonra anlaşılır.

Bu benim için de geçerli. Çoğu kez yazılanlara göz atıp geçiyoruz ve günlük hayatın telaşına karışıyoruz. Gerçekten bir -olay olduğunda- , her şey olup bittikten sonra, eğer aklımıza gelirse, bundan Sihirli Defter’de bahsedildiğini hatırlıyoruz.

Çağımız hızlı tüketim çağı. İnsanlar her şeyden çok çabuk sıkılıyor. Hep aynı metinleri görmekten de hoşlanmıyorlar, anlıyorum. Herkes basit ve hızlı bilgiye alıştırıldı, düşünmek istemiyor. Ama astroloji oyuncak değil, ciddi bir iş. Düşünmek, kendini tanımak ve kafa yormak gerekiyor.

4- Takvim

Bu kısımda, önümüzdeki 30 günden herhangi biri seçilip bakıldığından, Ay transitlerini dışlıyorum (çünkü saat bazında değişirler), diğerlerini de topluca veriyorum. Çünkü “o gün” hangi etkilerin yürürlükte olacağını listelemek önemli.

5- Geçmiş

Aynı mantık geçmiş bir gün için de geçerli. Geçmiş günlere bakarken zaman sınırlaması yok.

Son olarak: Bazı transitlerin 102, 211 …vb. numerik değerlere olduğunu göreceksiniz. Bunlar özel hesaplama ile bulunan noktalar. Anlamlarını sormayın lütfen, her astrolog gibi kendime sakladığım bazı şeyler de var. (Olsun o kadar değil mi?). Ama emin olun, bu site samimi, gerçek astroloji anlatıyor ve büyük emek içeriyor.

Hoşça kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s