Okuduğunuz metinler

Okuduğunuz metinler, bir dizi hesaplama sonucu size özel olarak derleniyor. Basitçe bir transit için yazılı metni okumuyorsunuz. Örneğin Jup Qnx Ven transitiniz var diyelim. Bu şu andaki Jüpiter konumunun, sizin doğum (natal) hatitanızdaki Venüs konumuna 150 derecelik bir açı yaptığını söylüyor.

Bunun bir anlam ve önemi var tabi ki ve birçok astroloji kitabında bu transite karşılık gelen bir açıklama bulabilirsiniz. Benim açıklamamı da okuyorsunuz zaten. Ama bu işin bir kısmı. Daha sonra, size özel hesaplamalar işin içinde giriyor ve başka metinler de derlenerek, ekleniyor.

Yani siz aynı transiti yaşan bir diğer kişi ile aynı metni okumuyorsunuz (Ya da kısmen aynı okuyorsunuz). İşte, zor olan da bu.

Bu durum benim yüzlerce, binlerce küçük metin yazmamı gerektiriyor ve zaman alıyor. Bazen (aramızda kalsın) fazla özenemiyorum, çünkü aylar, günler, saatler boyunca hem program hem de metin yazmak kolay bir iş değil. Çok yorucu, hatta bıktırıcı bir iş.

Fakat bundan sonraki süreçte, eleştirilerinizi de dikkate alarak, metinleri sürekli yeniliyor, düzeltiyor, iyileştiriyor olacağım. Hatalar varsa düzelir ve katkılarınızla güzel bir şey çıkar ortaya diye düşünüyorum. Dolayısıyla verdiğiniz notlar, yazdığınız yorumlar, girdiğiniz olay bilgileri, bu bloga gönderdiğiniz cevaplar, dilerseniz attığınız e-mail mesajları… Hepsi çok çok önemli benim için.

Umarım kıymeti anlaşılır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s