Veri silme işlemleri

Sihirli Defter’e üye olmak, veri girmek kadar, veri silmek ve üyelikten çıkmak da kolay. Bu işlemleri Üyelik Menüsü altında Veri silme / Ayrılma sayfasında yapabiliyorsunuz. İstediğiniz zaman, hiç bir açıklama yapmadan üyelik dahil, bilgilerinizi silebilir, (tabi ki istemem ama) üyelikten çıkabilirsiniz.

Neleri silebilirsiniz?

1- Yorumlarınızı

2- Olay bildirimlerinizi (Hayatınızda önemli olduğun düşündüğünüz olaylar hakkında bilgiler)

3- Doğum bilgilerinizi (bu bilgiler üyelik bilgisinden ayrı tutulur)

4- Topluca bu bilgileri silerek, üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Önemle belirtmek isterim: Silme işleminden sonra, sildiğiniz bilgiler tümüyle ve kalıcı olarak silinir. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum ve bir çok uygulamanın bu şekilde davranmadığını biliyorum. Size de dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Veri silme işlemleri” için 2 yorum

 1. İyi günler dilerim, Ben sitenize üye oldum, fakat sizden üyelik gerçekleşmesi için bana mail atmanız gerekiyordu. Ama iki gündür bekliyorum mail gelmedi. Buda benim için sitenize üyeliğin gereksiz olduğu anlamına gelir. Bu yüzden üye olmaktan vazgeçtim saygılar sunarım

  Beğen

  1. Öncelikle (biraz kızgınlıkla da olsa) bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Umarım yanıtımı okuduktan sonra, bana kızmaktan vazgeçip, yeniden deneyeceksiniz. İnanın, üye olmaya çalışan bir insanı bekletmek, zorluk çıkarmak, hele ki kızdırmak hayatta en istemeyeceğim şey.

   Şimdi: Üyelik için gereken maili, sistem otomatik olarak atıyor ve 1-2 saniye içinde atıyor. Yani benim sonradan insanlara tek tek mail atmam söz konusu değil. Aslında mailin hemen gelmesi lazım. Fakat mail bazen spam kutusuna düşüyor. Özellikle, şirket mailinizi verdiyseniz, şirketlerin mail filtreleri çok güçlü olduğundan, bu maili görmüyorsunuz bile. Bu nedenle, şirket mailinizi değil, şahsi mailinizi kullanın ve mutlaka spam kutusunu kontrol edin diyorum.

   Yine de bir sorun varsa, yani kendi şahsi mail adresinizi verdiniz ve spam kutusunda da mail yoksa, ciddi bir sorun var demektir. Ben kısa aralıklarla kendi kaydımı tamamen silip yeniden üye oluyorum. (Bir sorun var mı diye görmek için). Üye olamadığından yakınanlar da oldu ama sonra olabildiler. Bazen sistem çok yüklü olduğunda, bir şeyler olduğundan da şüpheleniyorum fakat bu anları yakalamak benim için zor.

   Bu gibi durumlarda sihirlidefter@gmail.com adresine bir mail göndermenizi ve beni uyarmanızı rica ediyorum. Bu benim için çok önemli.

   Biraz da, neden bir mail adresi (üyelik) istediğimi açıklayayım: Eski versiyonlarda istemiyordum, daha doğrusu mail adresinin doğruluğunu kontrol etmiyordum. Fakat (az sayıda da olsa) aynı insan on kişi için kayıt yaratıp da, diğerlerini izlemeye başlayınca canım sıkıldı. Bir de kimliğini gizlemenin rahatlığı ile başkalarını taciz eden, küfür eden (ve hatta sonunda siteyi hack’leyen) insanları(?) bir nebze olsun, kesmek amacı ile mail kontrolü yapmayı gerekli gördüm.

   Bu siteyi yapmak için çok uğraştım. Bir insan kıymet verip deniyor ve üye olamıyorsa, bu en çok beni üzüyor. Sözün kısası Neşral, tekrar denemenizi ve yine olmuyorsa beni ikaz etmenizi rica ediyorum. Lütfen vazgeçmeyin.

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s