Umuyorum ki samimiyet ve dürüstlük karşılığını bulacak.

Merhaba,

Siteye giriş sayısı önemli ölçüde arttı. Fakat insanlar ziyaretçi olarak dolaşmayı tercih ediyor, pek azı üye oluyor.

Bunu anlıyorum. Ben de öyleyim çünkü. Ne olduğunu bilmediğim sitelere üye olmak istemiyorum. Hele ki “beleş” ise. Çoğu bir şey ödemesem bile, mail adresimi aldı ya, rahat bırakmıyor. Sürekli bir şeyler soruyor, istiyor ya da satmaya çalışıyor. İnsanı pişman ediyor.

Benim öyle biri olmadığımı, kendime yapılmasını istemediğim şeyleri başkasına yapmadığımı anlatmaya çalışmam boşa çaba. Şimdi olmasa bile, ilerde olursun diye düşünüyor insanlar, haklılar. Hep öyle olmadı mı? En iyisi işini düzgün yapıp, insanları rahat bırakmak. Zaman içinde beni daha iyi tanırlar diye umuyorum.

Hep söylüyorum, bir kez daha söyleyeyim. Bu siteyi adımı duyurmak için yaptım. Yarı-profesyonel bir site. Evet, ileride para kazanmayı hedefliyorum tabi ki. Ama kimseyi taciz etmeden. Bazı raporları (yeni ekleyeceğim raporları) ücretli verebilirim, reklam alabilirim..vs. Ama o kadar. Kimseye sürekli mail gönderip, rahatsız etmeye niyetim yok.

Bir de güvenlik konusu var. Verdiğiniz bilgiler belli. Dünyanın en gizli bilgileri olmasa gerek. Onları da veri tabanında şifreleyerek tutuyorum. Elimden geleni yapıyorum korumak için. Hatta öyle ki, en çok zorluğu bana yaratıyor. Tabi ki, az sayıdaki bilginizi kimse ile paylaşmaya iznim ve niyetim yok. Zaten kişisel verilerin korunması kanununa herkes uymak zorunda.

Bilmenizi istediğim bir diğer konu: Güncellemeler. Farkında mısınız bilmiyorum ama elim sürekli metinlerin üzerinde. Sürekli üzerinden geçip eksikleri tamamlıyor, özensiz yazılmış yorumları düzeltiyorum. Çok zaman alıyor, çünkü binlerce küçük metinden bahsediyoruz. Zaman içinde çok daha iyi olacaklar.

Umuyorum ki samimiyet ve dürüstlük karşılığını bulacak. İnanıyorum ki, zaman içinde “Her şey çok güzel olacak”.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s