Venüs burç değiştirdi :) …ve ilişki rehberi.

Arkadaşlar. Dikkat ederseniz ben -Venüs başak burcuna geçti- konulu yazılar yazmıyorum. Sihirli Defter zaten bunları anlık olarak hesaplayıp, bu burç değişikliğinin sizin için önemini anlatıyor. Örneğin, bu günlerde hepimizin -Bu gün- sayfasındaki bir yorum (Venüs… evden geçiyor) sessiz sedasız değişti fakat bu değişikliğin sonuçlarını hepimiz farklı okuyoruz.

Planetlerin burç değişiklikleri önemsiz değil tabi ki, bir yön değişikliğini anlatıyor. Örneğin bu günlerde beğenilerimiz, estetik anlayışımız Aslan’ın gösterişli ve gösterişçi tarzından, Başağın mütevazi ama işlevsel, pratik ve kullanışlı tarzına evrildi. Tamam, bu doğru. Ama hayatınızın hangi alanında bunu gözleyeceksiniz? Size neler getirecek. Bunu genel yorumlarla anlayamazsınız. İşte, Sihirli Defter bunu sizin için yapıveriyor.

Bu gün sayfasında, transit başlığının altında, transit (geçen) planetin kaç derecede olduğu yazıyor dikkat ederseniz. Örneğin Venüs şimdi 0 derecede. 24 gün boyunca Başak’ta ilerleyecek. 14 Eylülde 30 dereceye geldiğinde diğer burca ve eve geçecek. Ve başka bir yorum okuyacaksınız.

Ortalığı şenlendiren Ay çok hızlı hareket ediyor ve her burçta (evde) 2-3 gün kalıyor. Başlangıçta Ay’ın ev geçişlerinin bu kadar etkili olacağını düşünmemiştim doğrusu. Ama şimdi bakıyorum da, anlatılanlar olan-biten ile ne kadar da örtüşüyor. En azından benim için öyle.

Sahi siz ne düşünüyorsunuz. Çok az yorum yazıyorsunuz. Oysa yorumlarınız benim için çok önemli ve yol gösterici. Ancak bu yorumlarla metinleri düzeltebilir, iyileştirebilirim.

Bu arada; Geçmiş tarihleri, olaylara bağlayanlara çok teşekkür ederim. Bu da benim için çok önemli ve yol gösterici. Hepsini dikkatle okuyorum ve kendi bulgularımla karşılaştırıyorum. Her öğrendiğimi de size geri yansıtıyorum. Her gelen bilgi beni sevindiriyor.

İlişki rehberi

Ahh.. bu ilişkiler. Ben ellili yaşları yaşayan biri olarak, insanların (özellikle erkeklerin) ilişkilerini bu kadar rahat harcaya bilmelerine şaşarak bakıyorum. Oysa o kadar önemlidir ki doğru insanla birlikte olmak. Yaş ilerleyince kıymeti anlaşılır. Daldan dala konarak mutlu olan da görmüyorum açıkçası. Yaş ilerledikçe aşkın, sevginin yerini başka hesaplar alıyor ve mutlu olma oranı azalıyor.

Her neyse. İlişki rehberi ile hem size yardımcı olmak hem de eğlendirmek istiyorum. Şimdilik menü kısıtlı olsa da önemli. Kimi beğeniyor kısmı ve yeni eklediğim Antik Mısır burçları, yabana atılır bilgiler değil. Bunların yanına bir çok şey de eklenebilir aslında. Ama sindirerek gitmek istiyorum.

Sizi bilmem ama ben Sihirli Defter’e göz atmadan güne başlamaz hale geldim. Daha keyifli, eğlenceli ya da yol gösterici olması için daha ne yapılabilir sizce? Önerilerinizi bekliyorum.

Hoşça kalın.

Venüs burç değiştirdi :) …ve ilişki rehberi.” için 2 yorum

  1. Merhaba, emeğinize sağlık, teşekkür ederim. Sitenizde sabit yıldızlarla ilgili paylaşımlara da yer verebilirseniz ve hatta mümkünse haritamızdaki sabit
    yıldızlarımızla ilgili bilgilendirme yapabilirseniz sanırım bu farklı hizmet anla
    yışınıza ciddi bir fark daha katmış olursunuz. Başarı doğalınız olsun.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s