Hoş geldin yeni yıl, bakalım yine ne yapacaksın?

Merhaba dostlar,

Yılbaşı yaklaştıkça, yeni yıl neler getirecek konulu yazı ve videolar bollaştı biliyorsunuz. Malum; Astroloji sevenden çok astrolog var artık ülkemizde. Dolayısıyla da bin bir çeşit yorum dinlemek mümkün.

Bu işlerin içinde yıllardır debelenen biri olarak söyleyebilirim ki çoğu ilgimi çekmiyor. Yanlış anlama olmasın, beğenmiyorum ya da yanlış anlatıyorlar demiyorum, “ilgimi çekmiyor” diyorum. Herkesin kendi yolu, kendi tarzı var. İsteyen istediğini seçer, okur ya da dinler. Karışmak ne haddime.

Fakat gelin size neden beni cezbetmediklerini anlatayım: En büyük nedeni şu: Kişi bazında konuşulmuyor.

Şunu demek istiyorum: Örneğin şu anda gökyüzünde Plüto, Satürn ve Venüs’ün arasında duruyor. İkisine de çok yakın. Bir ay sonra, yani 15 Ocak’da Plüto, bu sefer Güneş ve Merkür’ü etkisi altına alıyor. Mart ayında Plüto, Mars, Jüpiter ve Satürn ile çok yakın vs..

Şimdi, karşımdaki insanın doğum haritasını bilmiyorum. Dolayısıyla, bu ve benzeri konumlamaları dikkate alarak bir şeyler anlatmam gerekiyor. Bahar aylarındaki Plüto-Jüpiter buluşmasını dikkate alarak diyebilirim ki, büyüme, gelişme, çoğalma ve daha iyisini sağlamak için (Jüpiter), tutkulu, derin ve radikal (Plüto) bir eğilim olacak.

Doğru mu? Doğru.

Peki hayatın hangi alanında?

Hımmm.. Şimdi bu Plüto-Jüpiter buluşmasının konumuna bakıyorum: Evet… Oğlak burcunda, 24-25 derecelerde. Güzel. O zaman Şunu diyorum:

“Yükseleni Oğlak olanlar, bu etkiyi günlük hayatlarında (yani 1. evde) hissedecekler.” Birinci evin anlamı ise şu: Günlük hayat, günlük işler, fiziksel bedenim, (tanımadığım) diğer insanlara nasıl göründüğüm, nasıl davrandığım. Yarattığım izlenim vb.

Ve başlıyorum birleştirmeye: Düşünelim bakalım, bu insan bu etki ile (tutkulu, radikal bir iyilik, gelişme, öğrenme süreci) günlük hayatta ne yapabilir? Eh, gerisi astroloğun bilgisine, yorumuna hatta ruh haline kalmış.

Oysa yükselen Koç olsaydı, Oğlak 10. ev olacaktı ve bu durumda, 10. evin içerdiği konularda (iş, meslek) bir şeyler anlatacaktım. Fakat aynı temaya bağlı kalacaktım tabi ki. O zaman diyecektim ki; “Kariyerinizi pekiştirmek, işinizi geliştirmek için çabalayacağınız bir dönem bu. Haydi bakalım, bir eğitim alın ve toplayın herkesi ve  anlatın öğrendiklerinizi. Ve onlar size hayran kalacaklar.”

Peki bu arada diğer planetler? Yani Güneş, Merkür, Mars, Venüs? Onlar önemsiz. Zaten fır fır dönüyorlar, hangi birini anlatayım. Zaten yıl içinde anlatacak şey de lazım: Bu günlerde Mars ve Venüs bir arada. OoooOoo. Fırtınalı aşklar geliyor. Yükseleni Boğa olanlar, otobüste gördükleri bir insana çekim duyabilirler örneğin.

Peki hiç bahsedilmediği halde, Neptün evliliğimin altını oymaktaysa? İşimle ilgili acayip bir dönem yaklaşıyorsa?

Onları bilemiyoruz. Çünkü biz burada genel etkileri konuşuyoruz.

Yani yükseleni Koç olanlar diye başladığım zaman, 7.44 milyar (dünya nüfusu) bölü 12 (12 ev var değil mi), fazla değil, 620 milyon insanı kastediyorum demektir. Bu da ihmal edilebilir bir detay.

Öyle değil mi?

Değil… diyorsanız, siz Sihirli Defter’i okumaya devam edin 🙂

Biz de bir şeyler düşünüyoruz herhalde.

Hoşça kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s