Yenilikler: Harita ve yorumlar

Merhaba. Sihirli Defter’e bazı yeni özellikler ekledim. İlki, astroloji ile ilgilenenler (ve harita okuyabilenler) için önemli olsa gerek: Hem doğum haritanızı, hem de transit planetleri an itibarı ile harita üzerinde görebiliyorsunuz. İç taraftakiler doğum anınıza ait (natal) planetler, dış taraftakiler ise transit (bu ana ait) planetler. Dolayısıyla kimin nereden geçtiği gayet net görülüyor. Hatta orta kısımda transit planetlerin natal planetlerle yaptığı açılar da renkli çizgiler ile gösteriliyor ama anlamak kolay olmayabilir. Umarım planet sembollerini biliyorsunuzdur.

İkinci ek ise son yapılan yorumları gösteriyor. Yorumlar ekrandan kayarak geçiyor. (Gerçi o kadar az yorum yazılıyor ki, şaşıyorum). Transit metinlerinin notlanması (değerlenmesi) üzerine daha basit ve etkili bir yöntem üzerinde çalışıyorum.

Her iki yeniliği de ana menüye koydum.

Bu arada Satürn’ün Kova (Saka) burcuna girip çıkıyor olması ile ilgili olarak sizi uyarmak isterim. Bu iki buçuk-üç yılda bir olan önemli bir değişikliktir. Benim kullandığım tüm burç ev sisteminde bu aynı zamanda ev değişikliği anlamına da geliyor. Ne var ki, bu geçiş aniden olmayacak: Satürn, yıl boyunca girip çıkarak (ileri – geri – ileri hareketi yaparak) yeni ev konularını kendi tarzında gündeme getirecektir. Ve bu kesinlikle yeni gelişmeler demek. Bilinçli izleyiciler, Jüpiter ve Satürn’ün ev geçiş metinlerini vermediğimi (sadece transit metinlerini verdiğim) bilir. Daha katılımcı bir izleyici kitlesi olsaydı ve bunları tartışıyor olsaydık keşke. Artık bu konuyu araştırmak size kaldı.

Hoşça kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s